Sukces książki „Biochemia czytasz i rozumiesz”, na największych Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2017.

O przyjemniejszym prezencie, obchodzące w tym roku 60 lecie istnienia, Wydawnictwo AWF nie mogło marzyć. Podczas piątkowej gali ogłoszenia laureatów konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową „ACADEMIA 2017”, odbywającej się na Stadionie Narodowym w Warszawie, podręcznik autorstwa Macieja Pawlaka i Tomasza Podgórskiego otrzymał pierwsze wyróżnienie Rektora Politechniki Warszawskiej dla publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych. Pamiątkowy dyplom odebrał Tomasz Podgórski – współautor dzieła. Do konkursu zgłoszonych zostało przeszło 150 książek firmowanych przez największe wydawnictwa naukowe w kraju takie jak: Wydawnictwo PZWL, Wydawnictwo  Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego  czy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. „W tym roku na Konkurs wpłynęło bardzo wiele dzieł zasługujących na nagrodę. Jury stanęło przed trudnym zadaniem i dokonało wyboru, w naszej ocenie, najlepszego z możliwych. Wybór ten padł na Wydawnictwa, które do perfekcji opanowały sztukę edytorską, zharmonizowaną w sposób niemalże dokonały z tematyką książek. Jury, w miarę swoich kompetencji, brało także pod uwagę merytoryczny poziom treści książek, doceniając tą drogą również autorów, jako współtwórców sukcesu” – tak podsumował tegoroczną edycję prof. Roman Barlik, przewodniczący jury ACADEMIA 2017. Odbywające się po raz jedenasty, objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, targi są największą tego typu imprezą w kraju. Po raz pierwszy organizatorzy: „Murator Expo”, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego dopuścili możliwość zgłoszenia jednej książki dla Wydawnictw, które nie wykupiły stoiska podczas imprezy. Z szansy tej skorzystał kierujący Sekcją Wydawnictw – Szymon Rakowski zgłaszając wydany w 2016 roku poczytny podręcznik z Biochemii. Od roku 1957, kiedy z inicjatywy ówczesnego rektora, prof. dra Michała Ćwirko-Godyckiego, powstaje pierwsze zwarte wydawnictwo uczelniane "Kronika Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu" i kiedy to datuje się powstanie Wydawnictwa AWF, jest to najwyższe wyróżnienie jakie nasze Wydawnictwo otrzymało.